Seltskonnatantsu algkursused

juuni 13, 2017 Posted in Uncategorized by Kommentaare pole

Helen ja Mihkel olid tükk aega koos olnud, kuid alles nüüd oli ees ootamas mitu üritust, mis ähvardasid ka vajadusega demonstreerida seltskonnatantsu oskusi. Ja neid oskusi neil õieti ei olnud – Mihkel ei olnud kunagi seltskonnatantse õppinud ja Helen oli teinud seda paari lühikese kursuse jooksul kooli ajal. Koos nad igatahes seltskonnatantse tantsinud ei olnud ja seega otsustasid nad minna kursustele.

Esimene võimalus selleks oli lühike, kuuest tunnist koosnev, kursus, kus õpetati tavalisemaid tantse, mida tantsitakse ballidel nagu valss, viini valss, rumba, cha-cha ja fokstrott. Ja seda ka põhiliselt põhisammude tasemel, vaid mõningate kombinatsioonidega lisaks. Aga sellest piisas, et sütitada soov edasi õppimiseks. Noh, mitte kõiki tantse, valss ja rumba ja cha-cha olid kohe algusest lemmikud, aga siis oli mõni tants tõeliseks katsumuseks, mille osas otsustati salaja omaette, et seda tantsu küll kunagi tantsima ei hakata. Selleks kurivaimuks oli viini valss, mis pani vaid pea ringi käima ja tekitas segadust ja trotsi.

Võib-olla see seltskonnatantsude edasi õppimise tahtmine tekkis esimesel kursusel, aga võib ka olla, et hoopis nendel üritustel, kus tekkis võimalus koos seltskonnatantse tantsida. Sest kui muusikapala on kolm-neli minutit pikk ja igast tantsust peale põhisammude ei teagi midagi või on varasalvest võtta vaid mõni põnevam sammude kombinatsioon, siis lõpuks muutub asi ikkagi igavaks.

Igatahes hakati otsima võimalust seltskonnatantse edasi õppida ja selleks leitigi korralikus tantsukoolis kogemustega treenerite kursused päris algtasemest peale. Algtaseme kursusest sai edasijõudnute kursus kuni lõpuks jõuti seltskonnatantsu hobitantsu tasemel tantsijate sekka.

Põhisammudele lisandus üha uusi tantsukombinatsioone ja samamoodi lisandus üha uusi tantse nimekirja. Mida aeg edasi, seda enam oli, mida meeles pidada ja nii hakati võimalusel ka kodus enne iganädalast tantsutundi koos tantse läbi harjutama. Ja ka mitte ainult koos vaid ka üksinda, kui võimalust oli. Teise salatrikina hakkasid nad põhisamme ja sammude kombinatsioone üles kirjutama. Sest kui alguses oli näiteks aeglase valsi puhul vaja meeles pidada vaid aeglane-kõrvale-kokku, siis õige pea oli vaja meelde jätta terve kava, kus oli juba lisaks põhisammule mitmeid erinevaid figuure nagu paremale pööre, vasakule pööre, promenaad, tool.. Ja nii oli iga tantsuga ja neid tantse muudkui lisandus.

cha cha latvia

Suvevaheajale minekuks oli näiteks džaivi ja cha-cha kombinatsioone niivõrd palju, et neid jagus terve muusikapala pikkuseks ajaks; viini valss (see tants, mida lubati, et kunagi tantsima ei hakata) oli muutunud lihtsaks ja üpriski meeldivaks tantsuks ja seda nii paremale kui vasakule pöördes ja näiteks ruutrumba keerulist pööret igatseti pikisilmi, et jälle tantsida saaks. Muidugi oli ka tantse, mis olid endiselt rasked ja ikka veel ja veel jagus figuure, mida edaspidi omandada ja juurde õppida. Aga see oligi tore, Helen ja Mihkel olid leidnud ühise tegevuse, väljakutse, mille kallal koos pusida. Ja kuigi oli ka hetki, mil emotsioonid ja tujud tegid asja raskeks ja panid neid proovile, siis oli tantsimine siiski tegevus, mida koos nauditi, milles läbimurded ja võidud olid ühised ja mis neid omavahel lähendas. Nii jäädigi üha uusi tantsutunde ootama.