Õppekava

Tantsu eriala on jagatud nii õpilaste vanuste ja kui ka stiilide kaupa:

Jazz
Juhendaja Liina Ojatamm ( Arumets) http://gabriele.ee/yldinfo/info/16
Jazz hõlmab nii tantsutehnikat, kuid sama oluline on ka tantsuline meisterlikkus. Jazz-tants arendab kiirust, koordinatsiooni ja jõudu. Tunnis kasutatakse n.ö „suurt liikumist“, et tantsija oskaks kasutada kogu ruumi enda ümber, kuid olulisel kohal on ka väiksed detailid.

Ballett
Juhendaja Liina Ojatamm (Arumets) http://gabriele.ee/yldinfo/info/16
Ballett toetub väga kindlale tunnimudelile – tunni esimene pool tugipuu ääres, teine pool ruumi keskel. Ballett arendab koordinatsiooni, rühti, muusika tunnetust, painduvust, liikumise sujuvust. Muusika valik on valdavalt klassikaline.
Nooremal ja vanemal põhigrupil 2015 aasta jaanuarist.

Tänavatants
Juhendaja Agnes Ihoma http://gabriele.ee/yldinfo/info/22
Mõeldud noortele poistele ja tüdrukutele. Tänavatants on laialdane mõiste, mis viitab asjaolule, et tants on sündinud tänavatel. Tänapäevaks on sellest aga välja arenenud erinevaid stiile, kuna tantsu õppimine on liikunud tänavatelt tantsustuudiodesse/ -koolidesse. Meie keskendume peamiselt hiphopile, house’ile, newstyle’ile ja commercial hiphopile. Millest 2 esimest on vanakooli ja 2 viimast uuekooli stiilid. Muusika varieerub RnB, house muusika ja hiphopi vahel.
Tungivalt soovituslik on panna jalga tugeva tallaga tossud, selga suured, laiad riided, et vajalik tunnetus oleks kergem tulema.

Showtants ja broadway
Juhendaja Karoline Suhhov http://gabriele.ee/yldinfo/info/22
Segu erinevatest tantsustiilidest, mis arendab rütmitunnet, koordinatsiooni, võhma, loovust. Tund algab soojendusega. Järgneb erinevate stiilide tantsutehnika, showelementide ja -kombinatsioonide õpetamine. Tund sisaldab üldfüüsilist treeningut, venitusharjutusi ja lõdvestust.
Riietus mugav, jalas treening- või tantsutossud.
Karoline õpetab 2014/2015 õ/a perioodidena: septembris, novembris 2014 ja jaanuaris , märtsis 2015.
Tunnid pühapäeviti al. 13. eluaastast

Kaasaegne tants
Juhendaja Annika Viibus http://gabriele.ee/yldinfo/info/5
Juhendaja Helen Solovjev http://gabriele.ee/yldinfo/info/14
On liikumistehnika, mis lähtub väga otseselt selle õpetajast. Gabriele moe- ja tantsukoolis on see mõjutatud: jazzist, moderntantsust, põrandatehnikast, balletist, improvisatsioonilisest liikumisest ja tõstetehnikast. Tegemist on aktiivse füüsilise treeninguga, mis arendab koordinatsiooni, tasakaalu, liikumismälu ja painduvust. Oluline on selle kõige juures arendada ka usaldust, koostööd, ruumitunnetust ja liikumisdünaamikate vaheldusi. Muusika, mille järgi seda stiili tantsitakse, sõltub puhtalt juhendajast – oluline on see, et see toetaks liikumist. Igal juhendajal on omad eesmärgid selles, mida ta oma tunnis õpetab ja miks ta seda teeb – kõik on põhjendatud.