Kuuba salsa ehk kasiino tants

september 13, 2017 Posted in Uncategorized by Kommentaare pole

Maailmas on väga palju erinevaid tantse ja enamikul neist on ka palju alavorme. Tantsimine on kultuuri oluliseks osaks ning samuti on see ka suurepärane meelelahutuse viis. Selle meelt lahutavat omadust saab tunnetada nii kogenud tantsijate esitlusi vaadates kui ka oma enda partneriga tantsides. Tantsimine aitab ennast välja elada, võimaldab oma partnerile lähedustunnet pakkuda. Kui peaksid olema vallaline, siis on tantsimine üks võimalustest, kuidas endale tulevast kaasat leida. Seda nimekirja saaks aina pikemaks teha. Kuid räägime natuke ühest põnevast tantsust, mida Euroopas veel väga ei tunta, kuid mis ehk ühel päeval ka meieni jõuab.

Kuubas on üheks suhteliselt populaarseks tantsuks Kuuba stiilis salsa, mida tuntakse ka kasiino nime all. Selle tantsu võidukõik algas 1970ndatel. Paljud kuubalased peavad kasiinosid ja seal mänguautomaatidega mängimist sotsiaalse elu ja kultuuri osaks.

Kuid mis annab sellele tantsule oma võlu, ei ole mitte selle tantsutehnika, vaid solisti rikkalik afro-kuuba tantsusõnavara. Pealaulja võib kasutada mõne varasemalt tuntud laulu sõnu, kuid sageli improviseeritakse kohapeal, liites laulusõnad liigutuste, žestide ja sammudega.

Kuuba salsa ehk kasiino tants

Reeglina tantsitakse seda paaris ning tegemist on mehe ja naise vahelise mänguga. Suur osa kasiino salsa liigutustest põhineb afro-kariibi kultuuril, pannes olulist rõhku seksuaalsusele, õrritamisele ja igapäevastele kogemustele. Seda tantsitakse peamiselt Ladina-Ameerikas, Kuubas ja Venetsueelas, kuid see on hakanud koguma populaarsust ka Euroopas ja mõnes Aasia piirkonnas.

Kasiino ei pea olema kohaks, kus ainult oma raha maha mängida. Kasiinosse ei tasu üldse minna lootuses, et sealt oma rahalistele muredele lahenduse võib leida. Kasiino on meelelahutuskoht. Seal tuleb säilitada kainet mõistust ning mängida vastutustundlikult. Mängi mõnda lauamängu või kaardimängu. Mine mõne mänguautomaadi juurde ja vaata, milliseid põnevaid slotte seal on. Kuluta mängides ainult nii palju raha, kui see võimalik on ilma, et see su edasist toimetulekut mõjutaks. Olles teinud mõned mängud, saab teistega sotsialiseeruda. Võta klaasike šampanjat või midagi muud ja aja teistega juttu. Ehk on kasiinosse tellitud ka mõni esineja ja saab lava kõrvalt ka mõnda tantsuetendust vaadata. See kõik oleks online kasiinodes mängimisele heaks vahelduseks.

Kahjuks Eestis Kuuba salsat ei esitata. Vähemalt puudub info, et kuskil seda esitatud oleks. Et saada Kuuba salsat täiel rinnal nautida, just sellisel kujul nagu see olema peaks, siis tuleks selleks minna kas mõnda Euroopa suurlinna või siis Ladina-Ameerikasse. Sealt leiab suuri kasiinosid, mis saavad tänu oma suurele klientuurile korraldada uhkeid esinemisi. Kuuba salsa on Euroopa kultuuriruumi mõistes vägagi eksootiline tants ning sellise šõu korral ei pea kartma, et kohad välja müümata jääksid. Tuleb hoopis vaadata, et suure nõudluse tõttu ise kohast ilma ei jääks.