Iluvõimlemisest tänavatantsu juurde?

juuli 25, 2017 Posted in Uncategorized by Kommentaare pole

Agnes on 16 aastat vana neiu. Kui ta oli väiksem, tegeles ta mitu aastat iluvõimlemisega ja siis, kui tema senine treener ära läks ja uus asemele tuli, kes talle üldse ei meeldinud, jättis ta selle hobiga tegelemise katki. Hiljem ta proovis veel aasta aega iluvõimlemisega tegeleda, kuid vahele jäänud aastad andsid tunda, painduvus ega miski muugi ei olnud enam sama ja kõik tuli väga raskelt. Tüdrukutega, kes olid pisikesest peale järjest sellel alal olnud aktiivsed, nendega võrdseks ta enam ei saanud ja seepärast tegid trennidki tal ainult enesetunnet halvemaks ning nii ta sellest siis loobuski.

Nüüd ta otsis uut väljendust, mis viisil veidi enda füüsilist aktiivsust tõsta. Ning olgu põhjendused millised tahes, otsustas ta minna tänavatantsu trenni. See oli küll seniste tegevuste suhtes totaalne kannapööre: varvassussid, kurikad, lindid ja rõngad asendati tossudega ning liibuvad riided ja trikood asendusid lohvakate dresside ja suurte, väga laiade T-särkidega. Muusika, mille saatel tänavatantsu trennis tantsiti, oli samuti täiesti erinev varasematest iluvõimlemise trennidest – nüüd käisid trennid RnB, hiphopi, house ja muude taoliste muusikastiilide taustal.

Agnes läks esimesse tänavatantsu trenni mitu nädalat hiljem, kui sügisel selle trenniga alustati ning see jättis ta kohe alguses veidike halba seisu. Alguses ei olnud isegi hullu, soojenduse osas oli igal juhul igas trennis sedasi, et treener tegi ette suvalisi harjutusi suvalises järjekorras. Lihtsalt tuli harjuda sellega, et välja sirutamised ja graatsilised liigutused ei olnud enam teemas. Nüüd olid tantsuliigutused järsemad, laiemad, poisilikumad, aga ka vabamad.

Raskem osa seisnes selles, et trennides õpiti ühiselt ära kindla koreograafiaga tantse ja kuna Agnes liitus trenniga hiljem, siis oli esimeses trennis peale soojendust järsku hetk, kus treener pani muusika peale ja teised tantsisid tantsu äraõpitud kohani ära ning Agnes pidi lihtsalt seisma ja vaatama. Hea küll, ta otsustas siis, et kohe alla ka ei anna. Õppis siis sealt koos teistega edasi, kust maalt nemadki ja see osa talle täitsa meeldis. Aga kuigi ta trenni lõpuks oli palju õppinud, jäi siiski vajadus teiste kahe nädalaga õpitu järgmiste trennidega ka ise selgeks saada.

Mida rohkem Agnes tänavatantsu trennides käis, seda rohkem talle see tantsustiil meeldima hakkas. Õige pea jõudis ta teistele järele ja muutus trennides üha enesekindlamaks. Ka tema enda playlistides hakkas muusika järjest muutuma. Aastaga leidis ta sealt trennist endale palju sõpru, õppis taas rühmavaimu ja koostöö rõõmu tundma, muutus ka üldiselt palju enesekindlamaks ja tundis, et nii ta rüht, koordinatsioon kui muusika tunnetus muutusid üha paremaks. Peale aastat ta enam tänavatantsu trenni ei läinud, ta leidis uued väljakutsed, aga sellest aastast õppis ta palju ja samuti jäi palju häid mälestusi.

dance latvia