Draakoni tantsu abil Aasia klientide lemmikuks

mai 3, 2018 Posted in Uncategorized by Kommentaare pole

Aasia turistid on ettevõtjate seas hinnatud ning enamus neist sooviksid neid enda juurde meelitada. Vaatame, mida võttis ette üks New Yorgi kasiino, et Aasia turiste enda juurde meelitada. Olgu siinkohal mainitud, et Empire Resorts ei ole just väike kasiino, vaid selle väärtuseks loetakse pisut rohkem kui miljard eurot. Tegemist ei ole lihtsalt kasiinoga, vaid see on kasiino, hotelli ja meelelahutuskompleks. Klientide arvu suurendamisest ei olnud huvitatud mitte ainult kasiinoomanikud. New York andis osariigi majanduse elavdamiseks litsentsid kokku kolmele kasiinole, et luua Las Vegase stiilis puhkekohti.

Selleks, et meeldida Aasia mänguritele rohkem, palkas Empire endale hiina keelt rääkiva personali, Taist pärit koka ning kasutas kujundamisel feng shui põhimõtteid. Aasia populaarsed kasiino mängud nagu pai gow moodustavad umbes kolmandiku kasiinos olevatest hasartmängudest. Empire lükkas edasi ka oma avamiskuupäeva, et saaks tähistada koera aasta algust traditsioonilise draakoni tantsuga.

Hiina draakoni tants

Just see sama draakoni tants meid tegelikult seda positust kirjutama inspireeriski. Räägime draakoni tantsust nüüd lähemalt. Draakoni tantsu kasutatakse Hiina uue aasta tähistamiseks. Hiina draakonid on Hiina kultuuri sümboliks ning usutakse, et nad toovad inimestele head õnne. Seega usutakse, et mida pikem tantsiv draakon on, seda rohkem õnne see kogukonnale toob. Draakoni tantsu viivad läbi kogenud tantsijad, kes liigutavad keppide abil painduvat draakonikuju. Tantsumeeskond peab liikumatu kuju “ellu äratama”. Draakoni eri osade liikuma panemiseks on oluline kasutada liigutamisel õiget kombinatsiooni ja õiget ajastust. Kui keegi meeskonnaliikmetest teeb kasvõi ühe vea, rikub see kogu esituse. Edukaks tantsuks peab draakoni pea liikuma koordineeritult keha liigutustega ning seda kõike tuleb teha vastavalt trummi rütmile. Suurematel tseremooniatel kasutatavate draakonite pead võivad kaaluda isegi kuni 15 kg. Samuti on äärmisel oluline draakoni saba liigutamine, sest selle liikumine peab toimuma koostöös pea liigutustega. Ka keskmise osa liigutajad peavad olema tähelepanelikud. Draakonit juhib enamasti pärlit käes hoidev isik. Koereograaf loob draakoni liigutuste kava vastavalt tantsijate oskustele ja kogemusele. Tuntumate draakoni liigutuste hulka kuuluvad pilvekoobas, veekeeris, tai chi muster, raha nõelumine, pärli otsimine, samba ümber tiirutav draakon. Pärlit jälitava draakoni muster näitab, et draakon jälitab pidevalt tarkust.

Draakoni tantsus osalemine nõuab mitmeid elemente ja oskusi. Põhioskusi on lihtne õppida, kuid asjatundlikuks esinejaks saamine nõuab pühendunud treenimist, et liigutused tuleksid meelde une pealt ning saaks luua keerulisi formatsioone – mis ei toetu ainult ühe inimese liigutustele, vaid vajab kogu meeskonna vahelist koostööd.

Üle kogu maailma korraldatakse igal aastal mitmeid draakoni tantsu võistlusi. Võistluses osalejatele on aga kehtestatud mitmeid rangeid reegleid selle kohta, milline draakon olla võib. Draakonite pead on oluliselt väiksemad, kuid need peavad kaaluma vähemalt 3 kg. Keha on valmistatud kergest alumiiniumist, pilliroost ja PVC torudest. Esinemised kestavad enamasti 8 kuni 10 minutit.

Sai vist draakoni tantsust pisikene ülevaade antud küll. Minnes veel korra tagasi loo alguse juurde, mis puudutab selle kasiino avamispidu, siis selle võib ilmselt korda läinuks lugeda küll. Kasiino külastajate hulk on olnud suhteliselt kõrge ning seda nii kohalike külastajate kui ka aasia turistide poolest. Kasiino on osutunud kohalike seas oodatust kõrgemaks. Kohalikud kohalikele pakub huvi kasiino idamaine atmosfäär. Kas kasiino säilitab oma edukuse või kas peagi külaliste huvi kasiino vastu väheneb näitab vaid aeg. Kui keegi lugejatest on näinud draakoni tantsu pealt, siis kuulaksime huviga teie kommentaare.